Maksimas Dranicinas gimė 1974 metais Murmanske, nuo 2017 metų gyvena ir dirba Vilniuje. 2000 metais baigė Oriolo meno institutą. Rusijos dailininkų sąjungos narys nuo 2005 m. 2010 metais buvo išrinktas Rusijos kūrybinės visuomeninės organizacijos „Rusijos dailininkų sąjungos“ Murmansko skyriaus valdybos nariu. Kuria molbertinės tapybos žanre, daugiausia tapydamas technikoje „drobe/aliejus“.
Nuo 1995 metų aktyviai dalyvauja kaip miesto ir apskrities, taip ir regiono ir visos šalies masto parodose – iš viso apie 80 parodų. Iš jų daugiau nei 20 personalinių parodų (Murmanskas, Severomorskas, Poliarnyj, Svetlogorskas, Petrozavodskas, Sankt-Peterbugas, Vadsø (Norvegija), Vilnius (Lietuva), Narva (Estija), Viena (Austrija). Pastovus miesto, apskrities, zoninių, visos šalies ir tarptautinių parodų, viso šalies ir tarptautinių plenerių dalyvis; Dirbo rezidencijose: Gjesteatelieret i Vadsø; (Norvegija) - 2003, 2010, 2014 metais, Užupio Meno Inkubatorius (Vilnius, Lietuva) - 2014, 2017-18 metais. Buvo programos High North AiR Network (2014) stipendininkas.
M. Dranicino paveikslai yra Viatkos (Rusija) Dailės muziejuje, Murmansko krašto meno muziejuje, Užgorodo (Ukraina) Dailininkų sąjungos, Finnmark komunos (Norvegija) kolekcijose, privačiose kolekcijose Rusijoje, Norvegijoje, Ukrainoje, Suomijoje, Serbijoje, Japonijoje, Italijoje, Kanadoje, Juodkalnijoje, Vokietijoje, JAV, Australijoje.
Apie šią parodą autorius sako: „Šioje ekspozicijoje norėčiau apsvarstyti medžių miesto aplinkoje temą, pačios koncepcijos dvilypumą. Jos ypatumas slypi tame, kad ją sunku nustatyti pagal daugybę parametrų – ar tai nuolatinis reiškinys ar laikinas? Laikinas: medį galima nupjauti, persodinti, pakeisti jo formą. Nuolatinis: medžiai augo, kai miesto dar nebuvo, ir augs, kai jo jau nebebus. Medis tampa dirvožemiu arba anglimi, jei jis augo tolimoje praeityje. Ar medis paveiksle yra fonas ar objektas? Skirtingai, kartais ir vienas ir kitas tuo pačiu metu. Medis po mirties neišnyksta be pėdsakų, o pereina į kitą būseną: tai arba dūmai iš kamino, arba pastatas, arba baldai, interjero detalė. Medžiai yra cikliško miesto aplinkos atsinaujinimo ženklas ir, priklausomai nuo sezono, gali neatpažįstamai pakeisti jos suvokimą. Na, o tai, kaip atrodo mūsų erdvė medžių požiūriu – dar labiau įdomu. Ir be to, medžiai tiesiog yra gražu.“
Parodos atidarymas vyks Literatūriniame A. Puškino muziejuje vasario 27 d., 12.00 val.
Įėjimas su muziejaus bilietu:
Pilnas bilietas – 1,20 €
Moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €