Marianna Veriovkina pradėjo piešti būdama 14 metų. Tai atsitiko jos ligos metu, todėl pirmieji merginos darbai vaizdavo aukštos temperatūros sukeltus regėjimus. Kurti meną skatino tėvai – šeimos dvare „Blagodat“ (Vyžuonėlių dvaras, Utenos r.) Marianai buvo įkurtos dirbtuvės.
Vėliau ši aistra ją nuvedė į Sankt Peterburgą, į Iljos Repino dirbtuvę; žymus tapytojas aukštai vertino savo mokinės talentą ir netgi lygino ją su Rembrandtu ir Velazquezu. Tačiau, nepaisant meistro įtakos, jaunoji menininkė siekė išeiti už peredvižnikų meno ribų. Ir vėl lemiamą vaidmenį Marianos Veriovkinos profesinėje raidoje suvaidino liga: 1888 m., medžiodama, ji netyčia peršovė sau dešinės rankos delną. Gydymas vyko Vokietijoje, kur menininkė susipažino su naujomis tuometinės tapybos tendencijomis ir ilgainiui įgijo savo nepakartojamą stilių.
Apie M. Verevkinos gyvenimą ir kūrybą, grįžimą į Lietuvą Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse, Vyžuonėlių dvaro likimą, lyginant jį su Markučių dvaru, kuriame gyveno kita dailininkė -Varvara Melnikova-Puškina, pasakos menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Laima Laučkaitė.
Paskaita vyks kovo 19 d. Literatūriniame A. Puškino muziejuje; pradžia 15.00 val.
Renginio bilietas– 3,00 €
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt