Pagrindinis Renginiai Lietuvių kalbos dienos Spausdintinė grafika: nuo ištakų iki šiandienos

Spausdintinė grafika: nuo ištakų iki šiandienos


Apie 1520 m. į Vilnių atvyko iš Polocko kilęs Pranciškus Skorina. Su savimi jis atsivežė popieriaus, spausdinimo reikmenų ir Gutenbergo idėjų. Po 2 metų baltarusių mokslininkas atidarė pirmąją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje spaustuvę, kuri išleido „Mažąją kelio knygelę“ – pirmąją spausdintą knygą LDK.

Praėjus beveik 500 metų iš Baltarusijos į Vilnių persikėlė grafikė, meno kuratorė Svetlana Petuškova ir grafikas Andrejus Šaporovas. Su savimi jie atsivežė šunį, dažus, drobes, meistriškumą ir norą kurti. Sužinojusi, kad šiuos metus Seimas paskelbė P. Skorinos metais, senovinės spaudos įrangos ir litografijos specialistų pora uždavė sau klausimą: „Kas, jei ne mes?“. Bendradarbiaudami su Lietuvos energetikos ir technikos muziejumi S. Petuškova ir A. Šaporovas atkūrė mokslininko, rašytojo, knygų spausdinimo LDK pradininko P. Skorinos rankinį spausdinimo presą.

Apie šį projektą, apie spausdintos grafikos, graviūrų atsiradimą ir visas mums dabar įprastomis atrodančias Skorinos laikų naujoves Svetlana Petuškova pasakos  Literatūriniame A. Puškino muziejuje. Paskaitos pradžia 12.00.

Paskaita vyks rusų kalba.

Renginio bilietas – 3,00 €
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@puskinas.lt