Muziejaus edukacinės programos yra skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Susiraskite sau įdomias temas ir tapkite edukacinės veiklos dalyviu!
Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui* - 2€ |
Atkreipiame dėmesį, kad edukacinės programos vyksta pagal išankstinę registraciją. Užsiregistruoti galite paskambinę telefonu muziejaus darbo metu (trečiadieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 17 val.): +37062293151 (edukatorius), +37062297260. Taip pat užklausą registracijai galite siųsti elektroniniu paštu: edukacija@markuciudvaras.lt. Būtinai sulaukite edukacinio užsiėmimo laiško patvirtinimo.
Edukacijos šeimoms ir suaugusiems:
„Kelionė į XIX a. burtų pasaulį“ edukacijos metu panirsite į žaismingą burtų pasaulį, žvilgtelėsite į savo ateitį, išmoksite naujų burtų ir susipažinsite su „garsiausia Markučių burtininke grafiene Joana“. Grupės nuo 5 iki 12 žmonių.
„XIX a. stalo žaidimai“ edukacijos metu išmoksite ir pažaisite populiarius XIX a. stalo žaidimus: angliškąjį „Dramblį ir pilį“, vokiškąją „Viltį“ ir rusiškąjį „Žąsiną“. Grupės 4 – 10 žmonių.
„Šventinis kokteilis“ ekskursija+edukacija burtai-žaidimai. Renginio metu dalyviai supažindinami su dvaro istorija ir kasdienybe, išbando dvarininkų mėgiamus burtus bei išmoksta žaisti senovinį stalo žaidimą „Viltis“. Grupės 5 – 10 žmonių.
„Markučių dvaro lobis“ edukacijai reikalingas išmanusis telefonas su interneto prieiga. Iš eilės skanuojant lenteles su QR kodais Markučių dvaro teritorijoje ieškoma slapto dokumento ir susipažįstama su dvaro gyvenimu.
„XIX a. lauko žaidimai: kroketas ir miestučiai“ Parke žaidžiami populiarūs XIX a. lauko žaidimai – kroketas ir miestučiai (gorodki). Žaidėjai supažindinami su taisyklėmis, pasakojama apie žaidimų istoriją ir tradicijas. Grupės 4 – 15 žmonių.
Edukacijos moksleiviams:
„Pasakų knygelė“ (vaikams nuo 5 iki 10 metų) edukacijos metu moksleiviai pasidaro iliustruotą pasakų knygelę.
„Senojo dvaro paslaptys“ (nuo 5 metų) Supažindinama su dvaru, interjeru, etiketu, dvarininkų kasdienybe.
„XIX-XX a. lauko žaidimai: kroketas, mi estučiai“ (nuo 5 metų) Parke žaidžiami populiarūs XIX a. lauko žaidimai – kroketas ir miestučiai. Žaidėjai supažindinami su taisyklėmis, pasakojama apie žaidimų istoriją ir tradicijas.
„Susipažinkime su slavų kilmės pasaka“ (1–5 kl.) Supažindinama su pasakos siužetu ir veikėjais naudojant įvairius šaltinius (rašytinius, vaizduojamuosius, video).
„Exegi monumentum “ (5 – 12 kl.) edukacijos metu supažindinama su poeto biografija, sudaromas poeto genealoginis medis.
„Heraldika: šeimos herbo kūrimo dirbtuvės“ (5 – 10 kl.) Dirbtuvėse supažindinama su pagrindinėmis herbų simbolių, spalvų reikšmėmis, herbo dalimis, kūrimo ypatybėmis, pasakojama apie Puškinų ir kilmingų Lietuvos šeimų herbų istoriją. Dalyviai kuria savo šeimos herbą.
„Dvaras“ (5 – 8 kl.) edukacijos metu moksleiviai pagal iškarpas suklijuoja Markučių dvaro modelį.
„XIX a. stalo žaidimai“ (5- 12 kl.) edukacijos metu žaidžiami du stalo žaidimai: „Žąsinas“ ir „Loto“ (ši edukacija vykdoma nedidelėms vaikų grupėms, iki 12 žmonių).
„Markučių dvaro lobis“ (5 – 12 kl) pasitelkdami mobiliuosius telefonus moksleiviai dvaro teritorijoje ieško lobio.
Romanas „Eugenijus Oneginas“ (9–12 kl.) moksleiviai gauna romano teksto ištraukas, kurios jiems padeda atsakyti į viktorinos klausimus.
„Lietuvos nepriklausomybės akto signataro M. Biržiškos šeimos bibliotekos knygos muziejaus rinkiniuose“
Kultūros paso edukacijos (norėdami užsisakyti kultūros paso edukaciją, skambinkite telefonu +37062293151 arba rašykite el. paštu edukacija@markuciudvaras.lt bei sulaukite patvirtinimo):
„Senojo dvaro paslaptys" (nuo 5 metų) Supažindinama su dvaru, interjeru, etiketu, dvarininkų kasdienybe.
„XIX-XX a. lauko žaidimai: kroketas, miestučiai" (nuo 5 metų) Parke žaidžiami populiarūs XIX a. lauko žaidimai – kroketas ir miestučiai. Žaidėjai supažindinami su taisyklėmis, pasakojama apie žaidimų istoriją ir tradicijas.
„Exegi monumentum“ (5 – 12 kl.) edukacijos metu supažindinama su poeto biografija, sudaromas poeto genealoginis medis.
„Heraldika: šeimos herbo kūrimo dirbtuvės" (5 – 10 kl.) Dirbtuvėse supažindinama su pagrindinėmis herbų simbolių, spalvų reikšmėmis, herbo dalimis, kūrimo ypatybėmis, pasakojama apie Puškinų ir kilmingų Lietuvos šeimų herbų istoriją. Dalyviai kuria savo šeimos herbą.
„Markučių dvaro lobis" (5 – 12 kl) pasitelkdami mobiliuosius telefonus moksleiviai dvaro teritorijoje ieško lobio.