Pagrindinis Renginiai Markučių mezoninas

Markučių mezoninas

Svetlanos Butar tapybos parodos "Gimtoji žemė" atidarymas

  Svetlana Butar - Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos vyresnioji dailės mokytoja, menininkė, kurios darbai alsuoja gimtojo krašto šviesa ir šiluma. Gimusi Vilniuje, Svetlana nuo mažens atsidavė menui. Ji baigė Justino Venožinskio dailės mokyklą, vėliau Maskvos liaudies korespondencinį dailės universitetą, taip pat dvejų metų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, įgijusi teisę mokytojauti vidurinėse mokyklose. Nuo 1994 m. savo žinias ir meilę menui ji perduoda Pagirių gimnazijos moksleiviams. Nuo 1998 m. Svetlana Butar aktyviai dalyvauja parodose ir pardavimuose, savo darbus pristato tokiuose reikšminguose renginiuose kaip „Lenkijos gėlės“, „Derliaus šventė“, „Joninės“, „Kaziukas“, „Vilniaus dienos...

Plačiau


Moterų teisės ir privilegijos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

  Paskaita skirta unikaliai moterų padėčiai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Aptarsime, kokias teises ir laisves turėjo XVI amžiaus moterys, kokie įstatymai gynė jų interesus ir kodėl jos daugeliu atžvilgių pralenkė savo laikmetį. Lektorė Olga Fedorovskaya papasakos, ar merginos galėjo pačios pasirinkti vyrą, ar santuoka be jų sutikimo buvo laikoma teisėta, ar moterys galėjo turėti žemės, bylinėtis ir valdyti savo turtą. Taip pat sužinosime, koks buvo našlių socialinis statusas ir kokios galimybės egzistavo skyryboms. Paskaita neatsitiktinai numatyta kovo 8 dieną – tai pabrėžia, kad kova už moterų teises turi gilias istorines šaknis. Tuo metu, kai daugelyje šalių moterys dar tik siekė elementarių laisvių, Lietuvos Didžiosios...

Plačiau


Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dinastinės sąjungos: politika, valdžia ir palikimas

Paskaitoje aptarsime Lietuvos kunigaikščių šeimų dinastines sąjungas su įvairių Europos valstybių valdančiomis dinastijomis - reiškinį, kuris XIII–XV amžiuje tapo svarbiu diplomatijos ir valstybės stiprinimo įrankiu, padėjusiu Lietuvai integruotis į pagrindinius regiono politinius ir kultūrinius procesus.

Plačiau


Dokumentinio filmo „Stas“ peržiūra

Poetas Krasovickis – kunigas Steponas Krasovickis. Jis buvo įšventintas į kunigus Niujorke 1990 metais. Kunigas Steponas turi dvi parapijas: viena yra jo namo palėpėje, kur jis gyvena didžiąją metų dalį ir kasdien laiko pamaldas visiškai vienas; kita – Karelijoje, Rebolų kaime. Į kaimą, esantį prie sienos su Suomija, kunigas Steponas paprastai atvyksta vasarą. Ten jis pamaldas laiko bažnyčioje, kurią pastatė jo vyresnysis sūnus. Kaimo gyventojai renka uogas, jiems nelabai rūpi lankytis pamaldose, tačiau atrodo, kad kunigas Steponas ir nesistengia jų pritraukti į bažnyčią.

Stanislavas Krasovickis penkiasdešimtųjų pabaigoje buvo vienas ryškiausių savo kartos poetų. Šešiasdešimtųjų pradžioje jis sunaikino didžiąją dalį savo kūrinių ir kurį laiką nebegrįžo prie poezijos. Dalis jo eilėraščių išliko savilaidos lapeliuose ir draugų atmintyje. Jie taip ir nesuprato šio jo poelgio paslapties, o pats Krasovickis tapo legenda.

Plačiau


Dokumentinio filmo „Kažkas, vardu Dobužinskis“ peržiūra

Iš M. Dobužinskio knygos „Prisiminimai“: „Po visko, ką esu čia, Amerikoje, padaręs (keturios operos, šeši ar septyni baletai ir kelios pjesės), aš – vis dar nežinoma asmenybė teatre. Vienas amerikiečių kritikas rašė apie mane: „Kažkas, vardu Dobužinskis.“

Plačiau


Artūro Luko Lapajevo tapybos parodos „Mano vidinis pasaulis“ atidarymas

Artūras Lukas Lapajevas – dailininkas kuriantis ir gyvenantis Vilniuje. Jo darbai eksponuojami ir parduodami įvairiose pasaulio šalyse, kaip Lietuvoje taip ir Amerikoje ar Anglijoje. Jis bendradarbiauja su Prancūzijos galerija „Singulart“, Šveicarijos galerija „Anasaea“ ir Londono galerija „Saatchiart“.

Plačiau


Juodai baltas dokumentinio filmo plakatas, kuriame pavaizduotas žmogus, laikantis žvakę, baltomis raidėmis parašytas pavadinimas ir kūrybinės grupės nariai.

Dokumentinio filmo „Tuo keliu“ peržiūra

Dokumentinis filmas „Tuo keliu“ – tai bandymas papasakoti apie žymų aktorių jo gyvenimo saulėlydžiu.

Plačiau


Paveikslas su fantastine gyvūno figūra kaimo peizažo ir bažnyčios fone

Parodos „Vilnius ir apylinkės baltarusių menininkų akimis“ atidarymas

Gudų kultūros draugijos tapybos darbų paroda, kviečianti pažvelgti į mūsų miestą ir jo apylinkes per talentingų baltarusių menininkų kūrybos prizmę.

Plačiau


Spalvingas plakatas vaikų spektakliui. Fonas violetinis, su snaigėmis ir žvaigždėmis. Renginio informacija.

Mėnulio teatro spektaklis „Pliušinės Kalėdos“

„Pliušinės Kalėdos“ - tai jautri ir kupina kalėdinių vilčių istorija. Šiame interaktyviame spektaklyje personažai ieško tikrumo ir tiki geriausiomis aplinkinių savybėmis net tuomet, kai jie patys netiki. Atsitiktinė kalėdinio pašto skyriaus viešnia įvelia herojus į drastišką veiksmą, kuriame įveikę apsimetinėjimus ir baimes nauji draugai atranda gražiausias abiejų sielų savybes ir įgyvendina savo slaptus kalėdinius norus.

Plačiau


Spalvingas plakatas vaikų spektakliui. Fonas violetinis, su snaigėmis ir žvaigždėmis. Renginio informacija.

Mėnulio teatro spektaklis „Pliušinės Kalėdos“

„Pliušinės Kalėdos“ - tai jautri ir kupina kalėdinių vilčių istorija. Šiame interaktyviame spektaklyje personažai ieško tikrumo ir tiki geriausiomis aplinkinių savybėmis net tuomet, kai jie patys netiki. Atsitiktinė kalėdinio pašto skyriaus viešnia įvelia herojus į drastišką veiksmą, kuriame įveikę apsimetinėjimus ir baimes nauji draugai atranda gražiausias abiejų sielų savybes ir įgyvendina savo slaptus kalėdinius norus.

Plačiau


nupieštas pasakiškas namukas kairėje pusėje, pavadinimas dešinėje

Kalėdinis „Pasakų dirbtuvių“ spektaklis vaikams

„Pasakų dirbtuvės“ kviečia į stebuklingą liaudies pasakų ir legendų pasaulį!

Plačiau


akvarėlė - peizažas su kalnais ir namukais

Kotrynos Šešelgytės-Rooney akvarelių parodos „(Ne)bylieji kalnai“ atidarymas

Kotryna Šešelgytė-Rooney apie parodą „(Ne)bylieji kalnai“: „Kalnus visad mėgau. Italijos Dolomituose praleidus kelerius metus, dabar susimąstau, kaip kalnai parodo amžiną gamtos stebuklų žavesį. Vis pagalvoju, kas žmones traukia į kalnus patyrinėti tą nenupasakojamą kraštovaizdį. Vienus, kvapą gniaužiantys nuotykiai, kitus, didingi vaizdai ar pasakiška ramybė.

Plačiau


piešinys baltame fone: žalia planeta, ant jos dideli pastatai

Dabartiniai kalbų mokymosi būdai naudojantis internetu (Europos projekto Slovake.eu prezentacija)

Projektą pristato Vilniaus unversitetas (doc. Dr. Jelena Konickaja).

Plačiau


tapyba: šventųjų atvaizdai geltoname fone

Parodos „Angelai ir Dvasios. Ju. Gu.“ atidarymas

Paroda veiks iki 2024 m. spalio 3 d.

Parodos atidarymas 2024 m. rugsėjo 1 d. 14 val.

Nemokamas renginys.
Laisvas įėjimas.

Plačiau


skirtingų žaidimo kortų elės

Giedriaus Steponavičiaus kolekcinės kortų parodos „Turinio įvairovė: nuo pramogos iki vertybių“ atidarymas

„Turinio įvairovė: nuo pramogos iki vertybių“ - tai pirmoji Giedriaus Steponavičiaus rengiama kortų paroda., kurią surengti paskatino noras ištraukti kolekciją iš spintos, pasidalinti atradimais, sudominti, ir pralinksminti. Paroda jau pabuvojo Lentvaryje, Kaišiadorių, ir Lazdijų rajono bibliotekose, Kernavėje.

Plačiau


juodai-balta nuotrauka - Piotras Stolypinas iš kairės, žmona Olga iš dešinės

Dokumentinio filmo „Riteris ir Freilina. Portretas Lietuvos fone“ (2018) peržiūra

Tai lietuviškas požiūris į Petro Stolypino meilę ir gyvenimo istoriją, kurio likimas, nepaisant teroro ir grėsmių vaikams, pasidalino jo žmona – buvusi imperatorienės Marijos Fedorovnos freilina – Olga Borisovna Neidgardt.

Plačiau


Ritos Seifert (Maria Pawlowna-Gesellschaft Weimar) pranešimas „A. Puškino kūrinių suvokimas 1940-ųjų pabaigos Tiuringijoje“

Tęstinio kultūrinio bendradarbiavimo projekto „Weimar-Erfurt-Vilnius: 2019-2024“ renginys.

Plačiau


nuklotas stalas

Paskaita „Skoningos manieros: restorano etiketas“

Teatrologės, edukacinio projekto Кульtūra Lectorium įkūrėjos, Vilniaus senojo teatro darbuotojos Anastasijos Archipovos paskaita.

Plačiau


iš dešinės paveikslas - žieminis peizažas su namais

Eugenijos Martinaitytės tapybos parodos „Čia jaučiuosi savimi“ atidarymas

Nemokamas renginys.

Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.

Plačiau


Renginio pavadinimas žaliame fone

XXIV Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ laureatų apdovanojimai

Nemokamas renginys.
Laisvas įėjimas.

Plačiau


M. K. Čiurlionio paveikslas

Paskaita Dievo atvaizdas M. K. Čiurlionio kūryboje

M. K. Čiurlionio eskizais, paveikslais ir laiškais iliustruotoje paskaitoje bus aprašyta menininko kelionė ieškant tinkamo dievo atvaizdo paveikslų ciklui „Pasaulio sutvėrimas“ – kaip menininkas panaudojo skirtingų tautų dievo vaizdavimą ir savo samprotavimus. Taip pat bus parodyta tolimesnė dievo vaizdavimo raida po „Pasaulio sutvėrimo“ ciklo.

Plačiau


paveikslas - spalvota abstrakcija

Akvarelių parodos Atminties peizažas (dialogai su Čiurlioniu) atidarymas

Kviečiame visus pasinerti į peizažus, patiriant juos ne tik akimis, bet ir visais jutimo organais SAARA parodoje „Atminties peizažas (dialogai su Čurlioniu)“.

Parodos atidarymas vyks balandžio 6 d. Markučių dvaro muziejuje.

Plačiau


Piešinys - puošniai apsirengę devyniolikto amžiaus jaunuoliai ir damos

Paskaita „Aristokratų etiketas: nuo bajorijos laikų iki šių dienų“

Teatrologės, edukacinio projekto Кульtūra Lectorium įkūrėjos, Vilniaus senojo teatro darbuotojos Anastasijos Archipovos paskaita. Paskaitos metu kalbėsime apie etiketą ir jo reikšmę visuomenėje. Panagrinėsime etiketo raidos istoriją, pagrindinius jo principus ir keistenybes, susijusias su elgesio taisyklių nežinojimu XIX amžiaus aukštuomenėje bei šių dienų visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime. Renginys rusų kalba. Trukmė: 2 valandos Renginio bilietas – 5,00 €. Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.

Plačiau


Skulptūra - baltas biustas rudame fone, pavadinimas

Adomo Stančiko skulptūrų parodos Neramių dienų atspalviai atidarymas

Parodos atidarymas vyks Markučių dvaro muziejuje šeštadienį, kovo 2 d., 13 val.

Renginys nemokamas.

Laisvas įėjimas.

Plačiau


piešinys - žmonės su kostiumais

Kaukės istorija: nuo ritualo iki karnavalo

Teatrologės, edukacinio projekto Кульtūra Lectorium įkūrėjos, Vilniaus senojo teatro darbuotojos Anastasijos Archipovos paskaita.

Paskaitoje bus kalbama apie kaukes, jų istoriją ir šiuolaikinį pritaikymą, apie profesionalaus teatro ištakose buvusį commedia dell'arte teatrą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Venecijos karnavalo kaukėms ir ritualams.

Renginys rusų kalba.

Renginio bilietas – 5,00 €.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija: renginiai@markuciudvaras.lt.

Plačiau